LSDM: Qeveria është e gatshme ta mbrojë ekonominë vendase nga sfidat e radhës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

“Qeveria e udhëhequr nga LSDM po monitoron nga afër situatën në Ukrainë. Agresioni kundër Ukrainës është kërcënim për paqen evropiane dhe botërore, por edhe për ekonominë globale. Në këtë drejtim, qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja është duke i monitoruar ndryshimet në trendet ekonomike dhe pasojat e situatës së re”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

Nga kjo parti tbonë  se institucionet, shteti janë të gatshëm t’u përgjigjen të gjitha sfidave të reja në fushën e ekonomisë dhe energjetikës, për të mbrojtur ekonominë vendase dhe gjendjen financiare të qytetarëve, përcjell INA.

“Si palë përgjegjëse, nëpërmjet institucioneve që drejtojmë, do të bëjmë çmos që pasojat e konfliktit në Ukrainë në ekonominë e brendshme të jenë sa më të vogla dhe sa më të dobëta. Edhe në kohë të krizave të sigurisë globale, ekonomike dhe shëndetësore, ne mbetemi të përkushtuar për mbrojtjen e standardit ekonomik të qytetarëve dhe promovimin e ekonomisë vendore”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

TË FUNDIT
16 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

23 orë
Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit
5 orë
Komisioni Verifikues pranoi kërkesën e Bilall Kasamit që mos t’i verifikohet mandati si deputet
1 ditë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!
19 orë
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 ditë
VLEN dhe VMRO takohen për ndarjen e drejtorive
8 orë
Qytetarëve të Kumanovës në shportën e produkteve bazë u shtohet edhe uji, nuk kanë ujë për pije!

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ