LSDM: Qytetarët nuk kanë vite të reja për të humbur në izolim

INA
INA

20/12/2023

Nga LSDM akuzojne se përfaqësuesi i partisë OBRM-PDUKM Hristijan Mickoski, ka dëshmuar se dëshiron plotësisht bllokimi të rrugës drejt Evropës.

“Me OBRM-PDUKM nuk do të ketë anëtarësim në EU, as për 100 vite, vërtetoi vet Mickoski, para gjithë qytetarëve të Maqedonisë, në intervistën për “360 gradë”

Ato shtuan se koalicioni antievropian e OBRM-PDUKM dhe i të Majtës është kërcenim për të ardhmen në Evropë, e cila duhet mposhtur.

“Zgjedhja është e qartë, progres dhe anëtarësim në BE me LSDM-në, izolim dhe stagnim me OBRM-PDUKM-në. Qytetarët nuk kanë vite të reja për të humbur në izolim, pasiguri dhe stagnim”, tha partia në pushtet. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ