LSDM: Rreth Mickoskit gjithmonë ka njerëz të lidhur me skandalet e drogës

ina-online
ina-online

20/02/2024

“Skandali me shefin e sigurimit të Mickoskit duke rrahur policët dhe penguar një operacion antidrogë nuk është rasti i parë i tillë. Rreth Mickoskit gjithmonë ka njerëz të lidhur me skandalet e drogës”, thonë nga LSDM.

Partia në pushtet njoftoi se “para disa muajsh në të njëjtën tavolinë, me Mickoskin ka qenë i ulur edhe M.A nga Grçeci i kapur me 32 kilogramë drogë. Mickoski ka qenë në shoqërinë e një tregtari të drogës dhe armëve nga Struga, i arrestuar më 24.11.2023, si pjesë e grupit të organizuar kriminal, i cili merrej me tregti të paligjshme”.

Më tej thuhet se “një profesor i shkollës së muzikës dhe kryetar i OK-DPMNE-së së fundmi është kapur duke përdorur kokainë.”

“Arrestohet për shpërndarje droge mësuesi në një shkollë në Novo Lisicë, përfaqësues i DPMNE-së në Komisionin Zgjedhor në Aerodrom. Truproja e Mickovskit, B.I, ka sulmuar fizikisht një polic për të parandaluar zbulimin e drogës në një lokal të njohur të Shkupit. Shumë skandale droge janë të lidhura me DPMNE-në dhe Shtëpinë e Bardhë”, thekson LSDM. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ