LSDM: Tash e shohim se sa e rëndësishme është të jesh anëtar i NATO-s

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/02/2022

Ajo që po ndodh këto ditë, agresioni ushtarak kundër Ukrainës dhe kërcënimi ndaj sovranitetit të saj, tregon se sa lehtë mund të rrezikohet siguria dhe siguria e qytetarëve.Si një vend i vogël, kjo na tregon se sa i rëndësishëm është anëtarësimi në NATO për ne, për Maqedoninë e Veriut, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Nga LSDM theksojnë se përmbushje e objektivit strategjik për të qenë anëtare e NATO-s do të thotë siguri dhe siguri e qytetarëve.

“NATO për ne do të thotë sovranitet dhe integritet i garantuar territorial. Sot ne mund të shohim qartë. Nuk ka çmim për paqen dhe qetësinë e qytetarëve, sigurinë që kemi dhënë me anëtarësimin në NATO”, thuhet mes tjerash në kumtesë.

TË FUNDIT
12 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
12 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
12 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
12 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
12 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

16 orë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
12 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
23 orë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
16 orë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
12 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
23 orë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
13 orë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
12 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
23 orë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ