LSDM: Të rinjtë janë për BE dhe jo për izolimin të cilin e ofron Mickoski

INA
INA

25/09/2023

Të rinjtë janë për BE-në, izolimi i ofruar nga Hristijan Mickoski dhe OBRM-PDUKM-në është i papranueshëm, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

Nga LSDM thonë se bllokimi çon në valë të reja emigrimi të të rinjve, regresion ekonomik, pasiguri dhe dëshpërim.

“Të rinjtë në Maqedoni nuk kanë kohë për të humbur, nuk kanë edhe 11 vite për të humbur.

Me anëtarësimin në BE, të rinjtë marrin një numër të madh mundësish për arsimim më të mirë, akses në financa dhe fonde, mundësi për punë të paguara mirë, standarde më të mira jetese dhe shërbime më të mira.

Të rinjtë nuk do ta lejojnë veten të jenë viktima të politikanëve pa qëndrim, pa vizion, të cilët përveç karriges në pallatin e bardhë dhe dëshirës për pushtet me çdo çmim, nuk mendojnë asgjë të mirë për ta”, thonë nga LSDM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

INFO

NA NDIQ