LSDM thotë se po punohet në drejtim të përmirësimit të gjendjes në arsim

INA
INA

1 Shtator, 2023

Ndërsa opozita kritikon, partia maqedonase në pushtet LSDM thotë se po punohet në drejtim të përmirësimit të gjendjes në arsim.

Sipas kësaj partia kritikat në drejtim të pushtetit bëhen me qëllim të krijimit të kaosit në dëm të nxënësve.

“Të gjithë ne ndodhemi para shumë sfidave këtë vit shkollor. Nëse para disa viteve përballeshim me pandeminë dhe luftuam që nxënësit të mos mbeten pa arsimim, I cili është I garantuar me ligj, këtë vit shkollor jemi cak i dezinformatave, spekulimeve, porosive të cilat tregojnë për mosnjohje elementare të procesit arsimor, ndërsa përhapet frikë të mësimdhënësit dhe prindërit. Këto kritika qëllimin e vetëm e kanë krijimin e situatës kaotike në llogari të ardhmërisë tone, nxënësve tanë”, tha Marina Andeva nga LSDM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

INFO

NA NDIQ