LSDM: Toshkovski pranoi se nuk mund ta zgjidhë problemin me pasaportat

INA
INA

01/02/2024

LSDM kërkon nga OBRM-PDUKM që t’u kërkojë falje qytetarëve, e cila siç thonë ata i ka gënjyer dhe i ka lajthitur se për një orë do ta zgjidhë çështjen e pasaportave.

“Tashmë në ditën e parë të mandatit të tij si ministër teknik i Punëve të Brendshme të OBRM-PDUKM-së, Toshkovski ka pranuar se nuk mund ta zgjidh këtë problem.
OBRM-PDUKM-ja deri para pak ditësh thoshte se Spasovski nuk mund ta zgjidhë problemin, se MPB-ja nuk punon me të gjitha kapacitetet e saj, se do të ndërhyjë me ligj për të zgjatur vlefshmërinë e pasaportave të vjetra.

Si kanë hyrë në Qeverinë teknike, asgjë nuk vlen, nuk ka asgjë nga njoftimet e OBRM-PDUKM-së”, akuzojnë nga LSDM.

Befas, siç shton LSDM-ja, asgjë nga ligji, papritmas MPB-ja po punonte me kapacitet të plotë, papritmas nuk u zgjidh, prandaj rreshtuan, siç thonë ata, arsyetime se “nuk mund të bëjë mrekulli”, se hasi në një “mur” të Greqisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ