LSDM: Vetëm Bullgaria dhe Mickoski janë të pakënaqur me mbështetjen e Gjermanisë për vendin

Picture of INA
INA

30/06/2023

Vetëm Bullgaria dhe Mickoski janë të pakënaqur me mbështetjen e fortë dhe të qartë të Gjermanisë dhe kancelarit Olaf Scholz për të ardhmen evropiane të vendit dhe për identitetin, gjuhën dhe veçantinë maqedonase. Kështu thonë nga LSDM-ja në pushtet duke akuzuar VMRO-në opozitare dhe kreun e saj si politikan destruktiv, përcjell KlanM.

“Ndryshimi shumë i shpeshtë i pikëpamjeve të Mickoskit për të ardhmen evropiane të vendit, për gjuhën maqedonase, nuk flet mirë për të dhe tregon se ai mund të jetë plotësisht i humbur. Mickoski ka një mundësi unike për t’iu bashkuar procesit të realizimit të qëllimit strategjik të anëtarësimit në BE. Nëse e shpërdoron këtë shans, atëherë patjetër do të mbahet mend si peng i Apasiev-it, si një politikan që gjithmonë, pa përjashtim, nuk ka përkrahur asnjë vendim për të ardhmen e vendit dhe ka bërë gjithçka për të ndalur përparimin e shtetit”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

TË FUNDIT
7 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
7 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

20 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
12 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
18 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
18 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
7 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
21 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ