LSDM: Vetëm me një rast VMRO ka keqpërdorur 57 milionë euro

Picture of INA
INA

03/07/2023

Në vend të ndërtimit është vjedhur e vetëm me një rast VMRO-DPMNE ka keqpërdorur 57 milionë euro, para të qytetarëve – thonë sot përmes një reagimi nga LSDM-ja e kryeministrit Kovaçevski, përcjell KlanM.

Nga kjo parti përmendin rastin e fundit të hapur nga prokuroria e që kishte të bëjë me projektin “Shkupi 2014”, ku të dyshuar për keqpërdorime janë disa ish funksionarë të VMRO-DPMNE-së.

“Të dyshuarit kanë siguruar në mënyrë të paligjshme 57.6 milionë euro për 11 monumente dhe kanë përvetësuar rreth 17 milionë euro, me manipulimin klasik të vlerës së monumenteve. 57 milionë euro vetëm me një rast? Derisa populli u varfërua, DPMNE merrte para borxh në kurrizin e popullit. Çështja është se sa kopshte, sa shkolla, spitale mund të ndërtohen për të mirën e popullit. Por DPMNE vendosi që në vend të kopshteve, shkollave, spitaleve, paratë e njerëzve të përfundojnë në xhepat e dikujt”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

TË FUNDIT
48 minuta
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
5 orë
Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi
5 orë
Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s'ka më fasule, ramstek ma lirë se falë
5 orë
VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm
5 orë
E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

ME TE LEXUARA

18 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
17 orë
KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Zëdhënësi i DASH-it: Kasanof do të angazhohet nga afër edhe me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë
17 orë
I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm
1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
1 ditë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
5 orë
E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

LEXO MË SHUMË

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

kroaci-kufi

Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi

Foto: Ilustrim

Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s’ka më fasule, ramstek ma lirë se falë

drin dhe besian ahmeti

VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm

aeroport

E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

kazino lotari

I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut

Radojcic vilat pasuria

Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës

INFO

NA NDIQ