LSDM: VMRO nuk ka plan!

INA
INA

11/02/2024

Qytetarët e dinë shumë mirë se DPMNE nuk ka plan e as qëndrim të qartë për asnjë çështje – thonë përmes një reagimi nga LSDM-ja e Kovaçevskit. Nga kjo parti, vazhdojnë të kritikojnë opozitaren VMRo DPMNE se është kundër anëtarësimit të vendit në BE dhe pro bllokimit të rrugës evropiane, përcjell tvklan.mk.

“DPMNE e kundërshtoi ashpër propozimin francez dhe kur erdhi koha për të votuar në Kuvendin e Maqedonisë, deputetët e DPMNE-së nuk votuan, nuk kishin mendim. DPMNE shpërndau gënjeshtra për asimilim dhe bullgarizim, kur erdhi radha e Kuvendit të Maqedonisë për të votuar Marrëveshjen e Frontex, deputetët e DPMNE nuk votuan, nuk kishin mendim. Me LSDM-në, vendi ka të ardhme evropiane. Integrimi evropian do të thotë gjithashtu paga më të larta, më shumë punë dhe punë më të paguara, do të thotë një ekonomi e fortë dhe standarde evropiane të jetesës”, thuhet në reagimin e LSDM-së./tvklan.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ