LSDM: VMRO për 11 vjet e ka mbajtur shtetin të izoluar jashtë BE-së dhe NATO-s

INA
INA

04/10/2023

Nuk ka dallim nga VMRO-DPMNE dhe mes Mickoskit dhe Gruevskit. Diskutojnë mes veti, por e mbajnë të njëjtin qëndrim për izolim, thuhen nga LSDM.

“VMRO-DPMNEpër 11 vjet e ka mbajtur shtetin të izoluar jashtë BE dhe NATO-s. I madhi Gruevski ofronte monumente në vend të së ardhmes”, shtojnë nga LSDM.

Sipas tyre, tani kur kemi një shans historike për tu bërë pjesë e BE deri në vitin 2030 Nikola Gruevski përsëri punojnë kundër integrimin.

“Thjesht nuk mund t’u ofrojë njerëzve asgjë përveç pasigurisë”, thekson LSDM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Behgjet Pacolli konfirmon vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, ja si reagon (FOTO)

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

flamur gashi

Flamur GASHI, do të jetë Drejtor Menaxhues i Televizionit “A2 CNN” në Kosovë!

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

INFO

NA NDIQ