LSDM: VMRO po heshtë, Gruevski po mbron politikat e saj

ina-online
ina-online

1 Shtator, 2023

Vetëm VMRO-DPMNE-ja ditëve të fundit ka heshtur për amendamentet kushtetuese dhe i vetmi që mbron politikat e tyre është Nikolla Gruevski, reagon në njoftimin e sotëm për opinionin LSDM në pushtet.

“Nga Hungaria i shkruan statuset e tij për DPMNE-në se si duhet të pozicionohet partia. DPMNE me Mickoskin kërkon të bllokojë rrugën evropiane dhe ta shtyjë vendin sërish në izolim. Shteti ishte 17 vjet në dhomën e pritjes së BE-së dhe 11 vjet në izolim, vetëm për shkak të politikave kriminale të DPMNE-së.

Deri në vitin 2016, shteti ishte në kurth me marrëdhënie të trazuara ndëretnike brenda, me marrëdhënie të trazuara me fqinjët, me partizim të plotë të institucioneve, gjyqësorit Swarovski dhe lirisë së mediave në vendin e 140-të në botë, dhe asnjë milimetër nuk lëvizi në Integrimet evropiane dhe në NATO, thuhet në njoftimin e LSDM.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

izet mexhiti ld levizja demokratike

LD: Qeveritarët rrisin rrogat e veta në mbi 2.000 euro, për qytetarët vetëm 2.000 denarë

INFO

NA NDIQ