LSDM: Vota për Pendarovskin dhe LSDM-në është votë për të ardhmen evropiane

INA
INA

22/03/2024

LSDM ka kandidatin fitues për president, LSDM ka ekipin fitues për Qeverinë e re proevropiane, njoftojnë nga LSDM.

“Vota për Stevo Pendarovskin është votë për luftën për një të ardhme të sigurt evropiane, votë për një Maqedoni evropiane me standard më të mirë jetese, me paga dhe pensione më të larta, progres, stabilitet dhe prosperitet, një të ardhme më të mirë për të gjithë qytetarët, nga nga e cila nuk ka heqje dorë.

Qytetarët meritojnë një standard jetese evropiane, një shtet të begatë dhe të zhvilluar, në të cilin funksionojnë demokracia, shteti i së drejtës dhe drejtësia sociale. Qytetarët nuk duan të kthehen dhe të izolohen, nuk janë të gatshëm të mbështesin politikanët antievropianë”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Nga LSDM shtojnë se qytetarët nuk kanë nevojë për ripërsëritje të Ivanovit.

Prandaj, qytetarët në zgjedhje do të zgjedhin një të ardhme evropiane me LSDM-në dhe Stevo Pendarovskin, reagojnë nga partia.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

INFO

NA NDIQ