LSDM a do të ketë kandidat koncensual që do të përkrahet nga partitë shqiptare, deklarohet Lukarevska (VIDEO)

ina-online
ina-online

10/11/2023

Nënkryetarja e LSDM-së, Sanja Lukarevska në emisionin “Click Plus” në TV21 ka folur lidhur me zgjedhjet presidenciale dhe gjetjen e një kandidati koncensual që do të përkrahet ose jo nga BDI dhe partitë shqiptare të koalicionit.

“Ne do të flasim, do të negociojmë, do t’i shqyrtojmë të gjitha opsionet, sepse ne të dyja palët BDI dhe LSDM së bashku me Aleancën jemi në atë front evropian. Ne ende nuk kemi biseda të tilla dhe asgjë nuk është diskutuar në organet partiake”, tha Lukarevska.

E pyetur rreth spekulimeve për Arben Taravarin si propozim për kryeministër shqiptar në Qeverinë teknike, Lukarevska tha se nuk ka diçka të tillë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

LEN: BDI-ja, mashtrim me kryeministrin shqiptar

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ