Luçi i përgjigjet Zejdit: Alternativa më bëri zv/ministër, miqësia nuk varet nga lojaliteti politik

Picture of ina-online
ina-online

28/08/2023

Zëvendësministri i Kulturës, Daim Luçi ka reaguar pas deklaratave të deputetit Skender Rexhepi-Zejdi në lidhje me të në “Summer Click” në TV21.

Luçi thotë se asnjëherë nuk i ka braktisur shokët, ndërsa mohon se zv/ministër është bërë me ndihmën e Zejdit, ai shton se në këtë post ka arritur si propozim nga partia Alternativa.

“Të gjithë ata që më njohin e dijnë se, unë asnjëherë nuk i kam braktisur shokët e mi, miqësinë e konsiderojë si diçka të shenjtë. Por, të jem i sinqertë, asnjëherë nuk kam konsideruar se miqësia varet nga lojaliteti politik, sepse nëse kjo do ishte kështu atëherë miqtë nuk do ishin miq por do ishin grupim që i lidhin interesat personale. Në politikë u kyqa duke besuar se bashkë mundemi të krijojmë më shumë vlera të mirëfillta, të ndryshojmë gjendjen për të mirë të atyre që përfaqësojmë dhe vendit në përgjithësi. Asnjëherë askend nuk e kam pyetur se si është bërë deputet apo drejtor dhe se cila është përgjegjësia e tij kundrejtë njerëzve që e kanë zgjedhur dhe e kanë ndihmuar të vjen deri te ajo pozitë. Unë, zëvendësministër i Kulturës u bëra me propozim të subjektit politik Alternativa në të cilën atëkohë i takoja, ndërsa propozimi ishte i mbështetur nga mandatari, tani kryeministri z.Kovaçevski. Funksionin vlerësoj se e ushtrojë me dinjitetin më të lartë dhe asnjëherë pa ndonjë kalkulim dhe interes personal dhe kështu do e ushtroj deri sa jam në këtë detyrë, pasi që jam edukuar dhe rritur që gjithnjë të jem në shërbim të miqve dhe rrethit shoqëror”, thuhet mes tjerash në reagimin e Luçit./TV21

TË FUNDIT
29 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
38 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
39 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
41 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
45 minuta
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

13 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur
1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
13 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës
1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
12 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
22 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione
11 orë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi
22 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

INFO

NA NDIQ