Lufta për fronin e BDI-së

INA
INA

27/02/2024

Furkan Saliu

Me mjeshtri të paparë binomi Artan Grubi-Talat Xhaferi i eliminoi të gjithë pretendentët për pasardhës të Ali Ahmetit.
Prej te Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, Izet Mexhiti, Nevzat Bejta, Teuta Arifi, Fatmir Limani, Blerim Bexheti, e tash e ka rendin Bujar Osmani.
Edhe Osmani e ka të qartë se po hy me një garë ku do të humb. Karriera e tij politike do të barazohet me karrierën e Agron Buxhakut. Dhe po, kjo do të jetë fundi.
Se do të vijë një ditë fundi të gjithë në BDI e kanë pas që moti të qartë. Se do të vijë dita kur Ali Ahmeti do të tërhiqet edhe atë e kanë ditë, madje edhe kanë informata të sakta se kur kjo do të ndodhë, e kjo do të ndodhë shumë shpejt.
Këta dy si më dinakë u përgatitën mirë për këtë ditë që është afër.
Lufta më nuk është se kush do të fitojë në kampin politik shqiptar. Kjo konfirmohet edhe nga eksponent të BDI-së nëpër intervista ku e përsërisin se janë të gatshëm të shkojnë në opozitë.
Madje edhe partnerin e kamotshëm (VMRO DPMNE) po e pasqyrojnë si e keqja më e madhe e këtij shtetit sepse shpresat e vetme i kanë të VMRO DPMNE. Duke harruar se janë në pushtet me partinë që masakroi shqiptarët në Gostivar për flamur e në Tetovë për Universitet.
Harrojnë se pikërisht kjo parti (LSDM) propozoi si ambasador për në OKB, Ljubomir Frçkovskin.
Ky person vetëm para disa viteve deklaronte se me ndihmën e ushtrisë bullgare dhe greke duhet të sulmojmë shqiptarët. Ndoshta ne do të flasim bullgarisht, por shqiptarët do të notojnë në deti për në Itali.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber-zaimi

Shcholz e mbështeti LSDM-së, pse nuk tolerohet Kurti ta mbështesë Taravarin

KALOSH-CELIKU

SHKUPI I MBULUAR ME FEREXHEZEZA

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Ridvan Ismaili

Kush e ka besuar se…

Arben Fetai

Bujar Osmani po përgatit largimin e tij nga politika

zgjedhje-22333-800x445

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

furkan arrestimi

Si u bë gazetari Furkan Saliu shënjestër e dezinformatave dhe propagandës në media?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ