Luis Enrique: Neymar-Verratti? Duroni deri nesër

ina-online
ina-online

11 Gusht, 2023

Luis Enrique nuk është dorëzuar dhe ende shpreson që Kylian Mbappe dhe drejtuesit e PSG-së të gjejnë gjuhën e përbashkët.

Por, 24-vjeçari është i vendosur për t’u transferuar në “Santiago Bernabeu” te Reali i Madridit. Për të realizuar ëndrrën e fëmijërisë.

Trajneri i ri i kampionëve të Francës, shpreson ta ketë nën urdhrat e tij “yllin” francez. Të paktën edhe për një sezon.

“Shpresoj që klubi dhe Mbappe të gjejnë një marrëveshje. Kjo nuk është një situatë e re. ‘Përplasje’ ka patur edhe përpara se të vija unë këtu, por është gjetur zgjidhja.

Uroj që të ndodhë sërish. Por nuk duhet të harrojmë filozofinë e klubit: askush nuk qëndron mbi PSG-në”, thekson tekniku spanjolli.

I cili nuk pranon të komentojë hapur situatën e dyshes Neymar-Verratti. Të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e së ardhmes.

“A janë ata jashtë projektit tim teknik? Nuk kam ndërmend të zbuloj bisedat tona private… Vendimet e mia do ta bëjnë shumë të qartë mendimin tim për këtë çështje“.

PSG luan të shtunën (21:00) takimin e parë të sezonit të ri në Ligue 1. Kampionët presin Lorientin në kryeqytet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Armend Destani

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

klubi karate kumanove bashkimi

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ