Luiza Gega bën mrekullinë, renditet e teta në botë edhe pse e dëmtuar

Picture of ina-online
ina-online

27/08/2023

Në Botërorin e Atletikës që po zhvillohet në Budapest, kampionia e Europës, Luiza Gega arriti të renditej në vendin e tetë në finalen e 3000 metrave me pengesa.

Kampoionia shqiptare nuk u dorëzua dhe mori pjesën në garën finale edhe pse me probleme të mëdha muskulare.

Me kohën 9.10.87, Gega arriti të bënte një paraqitje shumë pozitive mes 15 finalistëve në këtë botëror që për të nisi me lajmin e keq të dëmtimit por ajo arriti të kualifikohej në finale.

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
9 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
10 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
11 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

ME TE LEXUARA

19 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
18 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim
16 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

INFO

NA NDIQ