Luizi kapet keq ne gazetarin. Je kokrra e legenit

INA
INA

5 Gusht, 2023

Këngëtari i dashur për publikun, Luiz Ejlli, ka replikuar ashpër me gazetarin e njohur, Mentor Kikia, pasi ky i fundit e ka quajtur fituesin e “Big Brother VIP 2” si njeri “pa asnjë vlerë artistike”.

Në një postim në rrjetet sociale, Luizi thotë se është në fakt “një produkt televiziv” siç e quajti Kikia, por jo i “Big Brother”-it, por “Ethet e së Premtes”, një format që ka nxjerrë shumë këngëtarë të talentuar.

Kujtojmë se Kikia shpërtheu në ofendime pas lajmeve se Aurela Gaçe kishte refuzuar bashkëpunimin për një këngë me Luiz Ejllin, në një status që tashmë duket se e ka fshirë.Nuk e mbaj dot më…

Më dilnin këto ditë nëpër rrjet, poshtë e lart dhe pa fund lajme-leshi që Aurela Gaçe refuzon Luizin për të kënduar së bashku. Këto soj ‘lajmesh’ janë lloqe mediatike për klikime, e di unë këtë, padyshim. Por si keni kurajon o bicim media të përballni një këngëtare, një artiste, një grua të madhe si Aurela me një produkt televiziv pa asnjë vlerë artistike (njerëzore se di se nuk e njoh).

Yt fare e keqe se po e dhi… gazetarinë deri në themel”, shkruhej në postimin e Mentor Kikisë.

Ndrkohë në reagimin e Luizit thuhet:

“Të thuash që unë jam pa kurrëfare vlere, nuk e di nga e nxjerr! Është e vërtetë që jam produkt i një formati televiziv, por i “Etheve”, produkt i të cilëve janë edhe Elvana Gjata, Anjeza Shahini, Rona Nishliu, Vesa Luma, Rosela Gjylbegu, Samanta Karavello, Kamela Islamaj, Flaka Krelani, Klajd Musabelliu, Kejsi Tola, etj, etj.

Jam fitues i kësaj gare të rëndësishme, fitues i Këngës Magjike, fitues i Festivalit të Këngës, e për rrjedhojë, edhe pjesëmarrës në Festivalin Europian të Këngës. Në Big Brother jam nga të paktët që kam hyrë si dikush që ka bërë diçka, si “vip” ndryshe nga shumë të tjerë që kanë hyrë në dy edicione dhe s’e kishim haberin se kush janë.

Por je kokrra e legenit o Mentor, që e postove dhe e fshive. Epo unë nuk e fshij o shok. Legen je dhe pikë”.

Ndërkohë në një postim në “Instastory”, Luizi ka publikuar një foto të gazetarit dhe bashkëngjitur me të shkruan:

“Njeriu pas të 40-ave duhet të mbaj përgjegjësi për fytyrën që ka”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ilir-shaqiri-luizi

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Është shumë i fortë dhe ka…

luiz-ejlli

Luiz Ejlli me një performancë speciale në premierën e “Dancing With The Stars”

sara-hoxha-

“Rri ekstremisht e zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën”- Sara Hoxha “kapet” me ndjekësen: Mund të bëjë çfarë t’i dojë qejfi

fero arbenita

I bie pishman? Fero fshin kërkimfaljen ndaj Arbenitës

elvis-pupa

Elvis Pupa ‘leksion’ emancipimi për Albano Bogdo që nuk kërkoi ndjesë publike ndaj Beatrix Ramosajt (Video)

eduard grishaj arbana

Arbana Osmani kritikohet për veshje, nuk heziton të kthejë përgjigje publike

enca haxhiaj

Rrëzohet kërkesa e Prokurorisë, nuk ka burg për Encën

luizi

Nuk është Kiara/ Për Luizin ka vetëm një divë bukurie shqiptare dhe ajo është…

Screenshot_2023-10-03-20-20-50-656-edit_com.instagram.android

Publikohet kënga e re e Luizit “Pa ty”

INFO

NA NDIQ