Luizi nuk përjashtoi përfshirjen në politikë, cili është posti i rëndësishëm që mund të marrë në bashkinë e Shkodrës

INA
INA

17 Maj, 2023

Rezultati që prodhuan zgjedhjet lokale në Bashkinë e Shkodrës, ishte një suprizë e madhe, por dhe një tronditje e fortë politike.

Për herë të parë Bashkia e Shkodrës do të drejtohet nga socialistët, pasi kandidati i tyre Benet Beci mposhti në këtë garë kandidatin e koalicionit Bashkë Fitojmë, Bardh Spahia.

Për fitoren e Becit sigurisht që ndikuan shumë faktorë, e para ishte igura e kandidatit i cili njohet si person popullor mes shkodranëve, por edh embështetja politike që i dha PS si dhe deputeti Argon çela.

Gjithashtu një mbëhstetje të fortë për marrjen e “Kalasë së Shkodrës” i dhanë edhe aleatët e Tom Doshit.

E fundit por jo për nga rëndësia është edhe mbështetja publike që i dha Luiz Ejlli, i cili i ktheu borxhin mikut të tij Benet Beci, i cili e ndihmoi fituesin e Big Brother në momentet kur kishte më shumë nevojë se kurrë, atëherë kur të gjithë e brakisën

Por mesa duket marrdhënia Ejlli-Beci duket se nuk do të mbyllet këtu.

Zëra pranë kryebashkiakut të ri të Shkodrës flasin se Beci e ka projektuar Luiz Ejllin si bashkëpuntor në katër vitet e ardhshme. Madje flitet se Luizit do i propozhet pozicioni i nënkryetarit të Bashkisë.

Edhe pse ende nuk dihet se sa realiste mund të jenë këto projekte, të cilt nuk mund të përjashtohen pasi vetë Luizi la të hapur mundësinë e përfshirjes së tij në politikë.

Megjithatë mbetet për tu parë ditët në vijim nëse do të jetë ky momenti i përfshirjes së Luiz Ejllit në politikë, duke u bërë numri dy i Bashkisë së Shkodrës, apo do ta shohim të angazhuar diku tjetër. 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-06-10-15-11-26-792-edit_com.miui.gallery

Luiz Ejlli e ndezë atmosferën në Amerikë (video)

kiara-foto

Zbulohen detaje nga “Kepi i VIPA”-ve, çfarë pritet të ndodhë në reality show-n

big-brother-VIP

Zbulohet banori i parë i Bigbrother 3

bledi-mane

Bledi: Dy turiste dolën toples në Ksamil, kur i panë banorët iu lëshuan me lopata!

Luizi

E cilësoi si program mashtrimi, Luiz Ejlli bëhet pjesë e Përputhen

Luizi efi

S’ janë parë asnjëherë bashkë pas Big Brother, Luizi zbulon nëse e ka takuar Efin

Luizi

“Nuk lëpin aty ku përshtyhet…”, çfarë mendimi ka sot Luizi për “Përputhen”?

luizi per fansat

Kjo është Jurgena e Luizi (FOTO)

besim dina

Besim Dinës i vdes nëna

INFO

NA NDIQ