Luizi vjen me këngë të reja

INA
INA

7 Qershor, 2023

“Përjetësisht” është kënga që bëri jehonë javën që lamë pas, duke thyer rekorde të një pas njëshme

Kënga e këngëtarit Luiz Ejlli, e cila është e dyta pasi që ai doli nga Big Brother Albania VIP 2 si fitues i këtij edicioni, është bërë një prej këngëve hit ku u rëndit e 12 si trend në youtube gjatë vikendit.

“Përjetësisht” deri me tani ka 2.6 milionë klikime por shumë shpejt ajo pritet që të kalojë shifrën e 10 milionëve.

E këtë këngë, përjashto dy këngët e para që u aranzhuan nga Elgit Doda, është punuar nga Bardhi dhe kompozitori i njohur kosovar, Çelik Lipa. Express meson se ky nuk do të jetë kënga e vetme që Luizi ka punuar tek dyshja kosovare.

Burime të Gazetës thonë se tashmë është arritur një marrëveshje mes kësaj dyshe dhe se edhe shumë këngë të tjera do të punohen për Luizin nga dyshja kosovare.

Pos, “Përjetësisht”, Luizi pritet që të prodhojë edhe këngë të tjera pasi që është njëri prej këngëtarëve më të kërkuar tek shqiptarët, pavarësisht çmimit të lartë të tij.

Këtë vikend ai pritet që të këndojë në tri koncerte në Amerikë me dy këngëtarë. Në këto koncerte ishte paraparë që të këndonte edhe Mozzik, por që atij ju refuzua viza e punës nga Ambasada Amerikane dhe nuk pritet që të këndojë në këto koncerte.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armaldo

Armaldo koncert në Shkodër, publiku i Luizit i bën të papriturën (VIDEO)

megi-pojani

Megi Pojani puthë në buzë këtë person special

olta-gixhari

Olta Gixhari tregon problemin që po kalon ajo dhe Dori: Po përpiqemi shumë, është bërë tym

sinan-vllasaliu1

Sinan Vllasaliu del para gjykatës, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me 24 mijë e 270 euro e 98 centë

Olta Gixhari

Pjesë e jurisë së “DWTS”? Flet Olta Gixhari

Kiara Luizi

Luizi bën shaka me Kiarën (Video)

How-Tax-Reform-Could-Change-the-Divorce-Rules_121654723-750x485

Gruaja ndahet nga burri 3 minuta pasi u martua!?

Ardiana Matoshi

Aktorja Adriana Matoshi për Kurtin: Njeri që rrezaton shpresë e dashni

dancing with the Stars

Shtohen emocionet! Pas, Fifit zbulohet një tjetër konkurrent i “DWTS”!

INFO

NA NDIQ