Lukaku – Chelsea, po ndodh kthesa e madhe

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Trajneri i ri i Chelseat dëshiron që Lukaku të qëndrojë në Stamford Bridge.

Chelsea do të emërojë Mauricio Pochettinon për sezonin 2023/24 dhe trajneri argjentinasi do të përpiqet të bindë Romelu Lukakun të qëndrojë në Londër.

Sulmuesi belg është i huazuar te Interi, por do të kthehet te Chelsea në fund të sezonit aktual, siç u konfirmua në mars nga drejtori sportiv Beppe Marotta.

Megjithatë, burime të shumta në Itali pohojnë se Lukaku dëshiron të luajë përsëri për Interin sezonin e ardhshëm dhe do të dojë të kthehet në Giuseppe Meazza në verë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Blutë do të emërojnë një trajner të ri për sezonin 2023/24 dhe Pochettino është kandidati i caktuar për të marrë drejtimin e klubit nga Stamford Bridge.

“Mungon vetëm njoftimi zyrtar”, shkruan korrespondenti i La Gazzetta dello Sport në Londër, Davide Chinellato.

Sipas raportit, një nga çështjet e para të debatit mes ish-trajnerit të Tottenhamit dhe pronarit Todd Boehly do të jetë e ardhmja e Lukakut.

Pochettino thuhet se dëshiron të bindë yllin belg të qëndrojë në klub dhe ai do t’ia prezantojë Lukakut projektin e tij për të ardhmen e Chelseat në javët e ardhshme.

Blutë nuk do të luajnë garat evropiane në sezonin 2023/24, por Pochettino synon të rindërtojë ekipin dhe thuhet se e sheh Lukakun si një lojtar me përvojë që mund ta ndihmojë atë në këtë proces.

Trajneri argjentinas dhe Boehly do t’i japin kohë sulmuesit për të shqyrtuar ofertën e tyre.

“Lukakut do t’i ofrohet një rol në të gjithë këtë, me idenë për të ringjallur karrierën e tij në atë që konsiderohet liga më e rëndësishme në botë”, përfundon Gazzetta dello Sport.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ