Lukaku- Roma, vjen lajmi i madh

ina-online
ina-online

27 Gusht, 2023

Presidenti i Romës, Dan Friedkin, dhe drejtori i klubit, Tiago Pinto, do të udhëtojnë sot drejt Londrës për të negociuar një marrëveshje me Chelsean për Romelu Lukakun.

Sipas gazetarit të njohur italian, Gianluca Di Marzio, drejtuesit e Giallorossi janë të prirur për të arritur një marrëveshje për sulmuesin belg pas qasjes së tyre fillestare, ku “Blutë” e bënë të qartë se ata do të ishin të hapur për një marrëveshje huazimi në javën e fundit të afatit kalimtar, transmeton Gazeta Express.

Krerët e klubit nga Serie A thuhet se do të jenë të pranishëm në “Stamford Bridge” këtë mbrëmje për të ndjekur ndeshjen e Chelseas në Premierligë, kundër Luton Town, Më pas ata do të takohen me homologët e tyre për të provuar të arrijnë një marrëveshje për Lukakun.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ