Lukaku te Roma për 7.5 milion euro në vit

Picture of ina-online
ina-online

30/08/2023

Romelu Lukaku ndezi verën e gjatë italiane. Një telenovelë e vërtetë që filloi pas përfundimit të sezonit.

Fillimisht Inter gjeti akordin me Chelsea për transferimin e plotë të Lukaku për 40 milionë euro. Por në këtë moment, belgu zhduket, ai nuk u përgjigjet telefonatave të drejtuesve apo të ish-shokëve të tij.

Dalin në dritë kontaktet me Juventusin, të cilave lojtari u kishte dhënë përparësi. Pas disa javësh negociata Juve u tërhoq. Inter tentoi edhe një herë të ulë tensionin e krijuar me lojtarin, por kanë qënë futbollistët e tjerë që nuk kanë pranuar që Lukaku të rikthehet.

Përfitoi, Roma e cila falenderoi dhe rrëmbeu lojtarin në formë huazimi, me besimin se bashkë me Dybala, do të bëhet një dyshe e fortë sulmi që do të synojë titullin kampion në Serie A. dhe pikërisht trofeu i kampionatit mund t’i sjellë shumë të ardhura futbollistit pasi në marrëveshjen e huazimit ka një klauzolë që në rast suksesi. Lukaku do të paguhet 7.5 milionë euro në sezon por kjo shifër mund të jetë më e madhe nëse me kontributin e tij Roma shpallet kampione.

TË FUNDIT
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
4 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
4 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
7 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

11 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
8 orë
“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës
2 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ