Lukarevska: Nuk është bojkotuar kongresi i LSDM-së, por kërkohet më shumë kohë për analiza më të detajuara

Picture of INA
INA

10/06/2024

Deputetja e LSDM-së, Sanja Lukarevska, nuk mendon se dje ka ndodhur “debakël i kongresit”, duke pasur parasysh se Kongresi i partisë është shtyrë për një datë të mëvonshme.

“Ka një raport të gjerë dhe nevoja për analiza shtesë, është kërkuar më shumë hapësirë ​​dhe mundësi për të debatuar raportin brenda organizatave komunale. Pas përfundimit të gjithë procesit, Kongresi do të vazhdojë në seancën e tij”, tha Lukarevska në emisionin “Studio 10”.

Nuk arritëm në fazën që të kishim numrin. Më herët kemi ardhur te kërkesa për të bërë analizën. Sa i përket vazhdimit të Kongresit llogaridhënës, ai do të vazhdojë shumë shpejt, shtoi Lukarevska në lidhje me pretendimet se një numër i madh i delegatëve nuk kanë ardhur në Kongresin në hotelin “Aleksander Palace”.

E pyetur nëse është precedent shtyrja e Kongresit të partisë, deputeti vlerëson se nuk është precedent.

“Nëse kemi një hapësirë ​​për debat dhe disa delegatë kanë nevojë të shohin disa dobësi, mund të ketë ende vend për kritika… Nuk mendoj se është një alarm i duhur. Ka shumë spekulime, por edhe pas luftës ka shumë gjeneral”, thotë Lukarevska.

TË FUNDIT
2 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
3 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

12 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
12 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
16 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
11 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ