Lukas Mandl, një zë i fuqishëm i Kosovës në Parlamentin Evropian

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Lukas Mandl vazhdon të mbetet një zë i fuqishëm i Kosovës në Parlamentin Evropian dhe prej vitesh drejton Shoqatën e Miqësisë Austri-Kosovë në Vjenë, Kosovo-Friends in Austria, duke bërë një punë të shkëlqyer, transmeton albinfo.ch.

Ambasadori shqiptar në Gjermani, Faruk Ajeti, ka shkruar se për të ishte kënaqësi të takonte Lukas Mandl nga Vjena, një mik i vërtetë i Kosovës.

Kënaqësi të bisedojmë për fuqizimin dhe rritjen e korit të euro-parlamentarëve në tempullin e demokracisë evropiane. Lidhja shumë e fortë e Kosovës me Gjermaninë dhe Austrinë bazohet në shumë sfera, por nga më të rëndësishmet janë vlerat dhe idetë e përbashkëta”, ka shkruar Ajeti.

TË FUNDIT
1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
2 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
2 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
2 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
3 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

INFO

NA NDIQ