Lumnija nga Kumanova pajiset me shtetësi pas 37 vitesh: Faleminderit Zijadin Sela! (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Lumnije Iseni nga Kumanova është pajisur me shtetësinë e Maqedonisë së Veriut, 37 vite pas lindjes në këtë shtet, shkruan gazeta Lajm. Ajo sonte ka takuar deputetët e Aleancës për Shqiptarë, Ilire Dautin, Ziadin Selën dhe Elmi Azirin, të cilët qëndruan në Kumanovë për të bashkëbiseduar me personat që u pajisën me shtetësi, pas ligjit të miratuar me nismën e ASH-së.

“Jam shumë e lumtur që pas 37 vitesh jam pasisur me shtetësi. Falënderoj Ziadin Selën. Për herë të parë në jetë kam dal jashtë shtetit dhe kam vizituar të afërmit në Kosovë” u shpreh zonja Iseni pas takimit me deputët e ASH-së./Gazeta Lajm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

INFO

NA NDIQ