Lutfi Haziri ti e përkrahe Maksin e Kumanovës, por ja si ta injoron flamurin tënd?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

30/01/2022

Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski – Maksi gjatë javës së kaluar uroi festën e Shën Savës përmes rrjeteve sociale.

Por në një foto të publikuar nxorri flamujt e komuniteteve vendase, por edhe të vendeve fqinje, ku nuk ishte flamuri i Kosovës.

E me këtë ka reaguar një komentues në murin e Maksit duke ironizuar me Lutfi Hazirin, i cili i shprehu përkrahje publike në zgjedhjet e fundit lokale. Por përkrahës të Maksit kanë shkruar se flamujt janë nxjerrë për komunitetet që jetojnë në këtë komunë. Megjithatë kanë vijuar reagimet.

“Lutfi Aziri ti e përkrahe Maksin e Kumanovës, por ja si ta injoron shtetin tënd?”, ka shkruar një lexues tek INA duke dërguar foton më poshtë:

TË FUNDIT
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
10 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
10 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

INFO

NA NDIQ