Mahniti Erdoganin, baristi shqiptar ndër më të mirët edhe në SHBA

INA
INA

11/02/2024

Mirian Dautaj sot është 38 vjeç dhe tanimë është në finalen e një konkursi sa të çuditshëm aq edhe të bukur të bartenderve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Miriani, di të bëjë kokteile. Dhe di ti bëjë shumë mirë ato, ku kombinimi i ngjyrave dhe shijeve e kanë kthyer atë në baristin e preferuar të kokteileve.

Fama e tij është e madhe në SHBA tani se nga 28 mijë aplikantë për të marrë pjesë në këtë konkurs, është në 4 më të mirët, dhe pret të fitojë një çmim me një pije totalisht shqiptare, që dikur quhej “Kaçurrel”, që është një perzjerje e poncit dhe fërrnetit dhe që shqiptarët e kanë pirë në masë.

Në daljet e tij në tv e Tiranës këto ditë, përpara shpalljes së fituesit në 16 shkurt të këtij muaji, Mirjani thotë se do të përpiqet shumë, pasi edhe Ponçi nuk është më ai që ka qenë dikur.Por e rëndësishme deri tani është se ai po shijon famën, duke pasur mijëra e mijëra vota nga klientët e tij por edhe miqtë.

Siç ka dhënë më parë intervista në Shqipëri, kur ende nuk ishte i njohur, Mirian thotë se ka bërë konkteil edhe për presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan.

E ka filluar punën si kamarier në një nga baret e Tiranës. Pak nga pak, mori detyrën e baristit. Dhe siç tregon dhe vetë kjo punë i pëlqeu aq shumë sa që nga mosha 18 vjeçare nuk e ndau më. Tani numëron mbi 20 vite eksperiencë me kokteilet, dhe pret të dalë në kopertinën e një prej revistave më prestigjioze në SHBA për bartenderat.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gazi Big Brother

Gazi i drejtohet Julit: Je gjak spiuni (video)

Olsi Bylyku

Nuk i del inati – Olsi Bylyku thumbon sërish produksionin e Big Brother

cako

Alfred Cako:Ja kush do ta fitojë BBV3… reagimi epik i Stresit

Sara gjordeni bbvip

Sara ishte në lidhje me Noizyn dhe Capital T? Ish-banorja e BBV ngjallë dyshime

sara silvi

Banori i ri i Big Brother, ish i dashuri i Sarës? Silvi: Kemi pasur një… Do dalin fotot

nora istrefi luiz ejlli

Nora publikon foto nga ashensori me Luizin. Çka po zihet?

Sara gjordeni bbvip

“Je naiv, ik andej nga ishe nisur”- Çifti Sara dhe Bardhi i rikthehen sërish debateve! Këngëtari: Kujdes me epitetet, nuk po flet me…

Olsi Bylyku

Olsi Bylyku thumbon sërish ‘BBV3’: Zhgënjim i madh…

banor te ri big brother sara karaj, silvi, julia iliriani

Pas largimit të Albit dhe Artës, tre banorë të rinj futen brenda shtëpisë së Big Brother VIP3

INFO

NA NDIQ