Majlinda Kelmendi: Nuk ia kisha falë asnjë vetes nëse medalja ime olimpike do të shkonte për një shtet tjetër e jo për Kosovën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Prill, 2023

Kampionia e parë olimpike e Kosovës, Majlinda Kelmendi ishte e ftuar në Podcastin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës.

Ajo foli për rreth karrierës së saj, shkruan Gazeta Express.

Majlinda tregoi se kishte pasur oferta milionëshe nga shtete tjera për t’i përfaqësuar, por përkundër që familja e saj ishte në vështirësi ekonomike, ajo nuk hoqi dorë nga Kosova.

“Unë jam një ndër ata sportistë që kam pasë oferta milionëshe prej shteteve tjera me i përfaqësu. Gjatë kohës kur mua më kanë ardhur ato oferta prej shteteve tjera, realisht familja ime ka qenë në një situatë shumë të vështirë ekonomike dhe nuk kam qenë e sigurt nëse vendimi është i duhur ose jo. Por, ndihem jashtëzakonisht krenare me veten dhe trajnerin tim sepse ka qenë ai që krejt kohën ka insistuar që ne me mbet në Kosovë edhe me përfaqësu Kosovën në arenën ndërkombëtare. Gjithmonë e them se nuk ia kisha falë asnjëherë vetes nëse medalja ime olimpike do të shkonte për një shtet tjetër e jo për Kosovën”, tha ish-xhudistja kosovare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ