Majlinda Sulejmani kandidate për deputete në Parlamentin e Zvicres

ina-online
ina-online

11/10/2023

Në zgjedhjet të cilat do të mbahen me datën 22.10 2023 për Parlamentin e Zvicrës, do të kandidoj edhe një shqiptare Majlinda Sulejmani ku deri më sot, asnjëherë shqiptarët nuk kanë arritur të fitojnë një vend të tillë.

Partia nga e cila ajo kandidon, i ka mbi 80 kandidatë, dhe synohen vetëm dy ulëse nga partia e saj.

Andaj, ajo mori guximin që të del në ballë të qytetarëve të kantonit të St. Gallen për të kërkuar besimin e tyre për të qenë faktorë i rëndësishëm si shqiptarja e parë në Parlamentin e Zvicrës, duke i përfaqësuar politikat për gjithë shqiptarët, si dhe për të përforcuar rolin e tyre në shtetin Zviceran.

Ajo në këto zgjedhje kandidon me slloganin “Me një zemër për të gjithë”.

Ju bëjmë thirrje të gjithë shqiptarëve të asaj pjese, që të dalin në mënyrë masive në zgjedhje dhe t’i japin përfaqësim e delegim të politikave të tyre publike nga intelektualja shqipëtare, Majlinda Sulejmani! 🇨🇭🇨🇭🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰

Image

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edita

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

abrib

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

gjermani

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

shqiptari nga italia

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

Gjermani euro

Një nënë nga Ballkani tregon se si kursen 800 euro në muaj në Gjermani

Screenshot_2023-12-06-15-00-06-197_com.facebook.katana-edit

Madhështore! Kjo vajzë nga Kosova shpallet më inteligjentja në Gjermani

Rushit Ajro

Ndërroi jetë një nga veprimtarët e dalluar të komunitetit shqiptar në Çikago

Screenshot_2023-12-05-16-58-38-812_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Eurona Jakupi, dje refugjate, sot policja më e re në Gjermani!

INFO

NA NDIQ