Majorka merr 3 pikë, disfata e tretë për Realin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Majorka ka marrë tre pikë të mëdha, pasi para adhuruesve të vet ka befasuar Real Madridin duke e mposhtur me rezultat minimal 1-0. Pas vetëm 12 minutash lojë vendasit kaluan në epërsi pas një autogoli nga Naço Fernandezit. Rodriguez harkoi bukur në zonë për Vedat Muriqin, por ishte mbrojtësi spanjoll i Real Madridit, Fernandez e devijoi topin me kokë për ta dërguar në rrjetën e tij për 1-0.

“Los Blancos” kanë pasur rastin më të mirë për të barazuar shifrat në 1-1 në minutën e 59-të, kur Vinicius Junior fitoi penallti. Por goditjen e Marko Asensios e priti portieri i Majorkës, Rajkoviç duke mbajtur portën e paprekur.

Kryeqytetasit spanjoll deri në fund të ndeshjes sulmuan me të gjitha forcat, por pa mundur dot të gjenin golin dhe Mallorca mori një fitore me plotë meritë. Me këtë fitore Majorka vazhdon të mbetet në pozitën e 10-të në tabelë me 28 pikë, derisa Real Madridi është i dyti me 45 pikë, 5 më pak se Barcelona që ka edhe një sfidë më pak të zhvilluar. Ndeshjen e ardhshme Majorka e zhvillon në udhëtim te Sevilja, derisa Real Madridi pret në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Elçes.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ