Makijato në plazhet e Vlorës më lirë se në çajtoret e Shkupit e Tetovës

Picture of ina-online
ina-online

29/06/2023

Për të shijuar një kafe në bregdetin shqiptar, të kushton më lirë se sa në SHkup ose Tetovë. Kështu shkruan portali Shqipmedia, duke publikuar një faturë fiskale të një qytetari që ka publikuar në rrjetet sociale.

Qytetari pushues në bregdetin shqiptar ka shkruar se në plazhin e Nartës në Vlorë një makijato 45 denarë.

“A duhet ti bojkotojmë kafeteritë në Maqedoni ku një makijato pihet me pamje nga betoni, tymi dhe zhurma e veturave dhe kushton më shtrenjtë se në plazh me pamje nga deti me ajër të pastërt dhe qetësi?”, është dilema që parashtron portali ShqipMedia.

Ndërsa, një kafe në Shkup kushton nga 60 denarë deri në 110 denarë, ndërsa në Tetovë 60 denarë deri 80 denarë. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Spanja kampione e Evropës
7 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
11 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
13 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
13 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

ME TE LEXUARA

11 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
20 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
7 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
19 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
5 orë
Spanja kampione e Evropës
19 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
19 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

INFO

NA NDIQ