Makineri golash – Harry Kane me numra rekord te Bayern Munich

INA
INA

09/11/2023

Bayern Munich sot ka siguruar plasmanin në mesin e 16-të ekipeve më të mirë të Ligës së Kampionëve, pasi fitoi ndaj Galatasaray me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve.

Bavarezët shënuan dy herë pas minutës së 80-të, ku në të dy golat qëndron nënshkrimi i Harry Kane.

Numrat e Harry Kane janë një histori e veçantë për këtë sezon.

Sulmuesi anglez, i cili mbërriti në Bayern Munich këtë verë për 95 milionë euro nga Tottenham, po shkatërron kundërshtarët si në Bundesligë ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Kane ka luajtur 15 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon dhe ka shënuar 19 gola, duke dhuruar edhe shtatë asistime.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ