Maksim Dimitrievski në iftarin e fundit tek familja Sulejmani

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski sonte ka qenë i ftuar në iftarin e fundit të muajit të Ramazanit tek familja Sulejmani, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Sonte, në prag të festës së madhe  myslimane të Fitër Bajramit unë isha në një dark iftari tek familja Sulejmani.

Ishte një nder dhe kënaqësi për mua të isha mysafir në shtëpinë e Haxhi Shefketit dhe të ndaja momente të bukura me miqtë e mi.

Faleminderit për mikpritjen e ngrohtë dhe ju uroj shëndet, lumturi dhe suksese në çdo shtëpi”, u shpreh Dimitrievski. (INA)