Mali i Zi do të pranojë pasaportat me ermin e vjetër të Maqedonisë

INA
INA

12/03/2024

Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani njofton se ka marrë lajmërim se Mali i Zi do të pranojë pasaportat me emrin Republika e Maqedonisë, por nëse ato janë të vlefshme.

“Mendoj se MPB nuk duhet të marrë këtë si alibi ose të gjejë ndonjë zgjidhje e cila do të anulojë aplikimet. Të fokusohemi në organizimin e një sistemi më të mirë, më pak politikë, në një organizim më të mirë me qëllim të rritjes së numrit të dhënies së pasaportave”, tha Osmani.
Ai tha se MPJ tani vetëm ka ndihmuar në dhënien e dokumenteve të udhëtimit në përfaqësitë diplomatike-konsullare, për të cilën, janë dërguar diplomatë shtesë, është organizuar punë në dy ture dhe gjatë fundjavës

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ