Maliqi: Inteligjenca e NATO-s dinte çdo gjë për grupin terrorist, me gjasë edhe lejoi hyrjen e tij në Kosovë

Picture of INA
INA

05/10/2023

Analisti politik, Agon Maliqi, beson se inteligjenca e NATO-s ka qenë në dijeni të organizimit të grupit terrorist i cili u fut ilegalisht në Kosovë sulmoi Policinë e Kosovë dhe e la të vrarë një pjesëtar të saj.

Sipas tij Aleanca Veri – Atlantike e ka përcjellur në çdo hap organizimin e këtij grupi terrorist dhe me gjasë ka lejuar hyrjen e tyre në Kosovë.

“Si ato operacionet kundër drogës që e ndjekin ‘mallin’ për me pa se ku po shkon dhe kush po përfshihet”.

Kësisoj Maliqi thekson se në fund inteligjenca e NATO-s kanë njoftuar Policinë e Kosovës për lëvizjet në fjalë të grupit terroristë, e cila më pastaj ka parandaluar çfarëdo suksesi për të krijuar realitet të ri në terren dhe me pasoja katastrofike për Kosovën.

“Ndërsa KFOR-i amerikan e ka menaxhuar gjithë situatën drejtpërdrejt me policinë. Ndërkohë që e gjithë Kosova nuk e kishte të qartë se çfarë po ndodhte, deklarata e qartë e Hovenier në orët e para të mëngjesit se kjo ishte përpjekje për destabilizim rajonal të lë të kuptosh se dikush këtë situatë e kishte nën mbikëqyrje të plotë”.

TË FUNDIT
14 orë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare
16 orë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
16 orë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
1 ditë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
1 ditë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

16 orë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
16 orë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
14 orë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

LEXO MË SHUMË

vrasje

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Jorn-Rohde

Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Policia-e-Kosoves-800x445

Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

INFO

NA NDIQ