Malisheva : Si Gruevski, si Zaevi, të dytë janë njësoj!

0

Pas vërtetimit të dë.nimeve për grupin e Kumanovës nga ana e Gjykatës së Apelit në Shkup është prononcuar edhe Muhamed Krasniqi i njohur si komandant Malisheva nga grupi i Kumanovës që vuan në Idrizovë. Ai pka thënë se vazhdon të mos ketë drejtësi për shqiptarët pa marrë parasysh nëse në pushtet ishte Gruevski apo tani që është Zaevi. Në vazhdim postimi i plotë: Sot gjykata e shkalles dytë e Apelit na i vertetoj deni.met edhe njihere ky shtet na tregoj se nuk ka drejtsi ndaj shqiptarve as kur ishte Gruevski e as tani kur eshte Zaev te dyte jan nji lloj. I nderuar popull Shqiptarë edhe njiher po deshmohet padrejtsi duke na v.rarë për te dyten here gjithqka deri me sotë paska qenë loje politike edhe e udheheqesve te shtetit tonë sepse nuk paskan bere asgje per ta vendos drejtsin. Ky shtet po don me i dhene vulen e ndarjes njiher e pergjithmon dhe ju therras te gjithve te punoni deri ne ndarjen e pjeses se ilirides dhe bashkimin e saj me Shqiperin. Neve nuk do pranojm me asnji qmim qe te transferohemi ne kosove per vujtje te de.nimit de.nuar padrejtsisht dhe ti lejm vellezrit tan nga ilirida te vetem. Edhe njihere fituan forcat pro ruse. Do te qendrojm stoik e te forte. Zoti e bekoft popullin Shqiptar”, theksohet kjo në postimin e shkruar nga Muhamed Krasniqi – Malisheva, pjesëtar i Grupit të Kumanovës.