Mallkimi i dëmtimeve te Milani ende vazhdon: listës i shtohen edhe Kjaer e Tomori

INA
INA

23/12/2023

Mallkimi i dëmtimeve që po mundon Milanin që nga fillimi i sezonit nuk tregon asnjë shenjë zhdukjeje. Edhe ndaj Salernitanës, trajneri Stefano Pioli u detyrua të bënte dy zëvendësime të detyruara: Simiç për Kjaerin mes pjesës së parë dhe në të dytën, Florenzi për Tomori në minutën e 65-të, me rastin e golit të Candrevës.

Nëse për danezin duket se ka qenë vetëm një top i dhunshëm dhe disa marramendje (pra një zëvendësim paraprak), ajo që është veçanërisht shqetësuese janë kushtet e anglezit, i cili gjithashtu kishte zhbllokuar ndeshjen, pasi doli për shkak të një problemi me muskujt e kofshës.

Prandaj, lista e lojtarëve të padisponueshëm duket e destinuar të zgjatet: për momentin Caldara, Kalulu, Thiaw, Musah, Pobega, Okafor, Sportiello dhe Pellegrino janë jashtë. Ndeshja tjetër e kuqezinjve është më 30 dhjetor në shtëpi kundër Sassuolos, kur Pioli mund të përballet me një tjetër emergjencë, veçanërisht në lidhje me repartin e mbrojtjes.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ