Man City e eliminon me lehtësi Chelsean nga Kupa FA

Iliria News Agency

08/01/2023

Manchester City ka kaluar në 1/16 e finales në Kupën FA.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola eliminoi me lehtësi Chelsean nga kjo garë, vetëm tri ditë pasi e mposhti edhe në Premierligë – shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar këtë të diel në “Etihad Stadium” përfundoi me rezultatin 4:0.

“Qytetarët” e kryen punën e tyre qysh në pjesën e parë, të cilën e mbyllën me tri gola epërsi.

Riyad Mahrez e hapi serinë e golave në minutën e 23-të, kurse Julian Alvares shënoi nga pika e penalltisë pas shtatë minutash. Phil Foden në minutën e 38-të e thelloi epërsinë e vendasve.

Mahrez shënoi edhe njëherë në pjesën e dytë për të vulosur fitoren. Algjeriani u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 85-të.

Kundërshtari i radhës i Manchester City do të mësohet pas tërheqjes së shortit. /Gazeta Express/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound7083345521392950664

Sylejman Selimi dhe Jahir Demaku lirohen nga akuza për krime lufte

endrick

Një ‘ushtar’ i Ancelottit, po përgatit valixhen drejt Arabisë Saudite…

manchester united

VIDEO/ Manchester United përmbys Sheffieldin, Bruno Fernandes ‘heroi’ i ndeshjes

belingam real madrid

Tetë lojtarë nuk e kanë vendin e sigurt te Real Madridi

Modric-800x445

Situata te Reali/ Modriç s’dorëzohet, kërkon edhe një vit, Lunin bën gati valixhet

eros grezda

E papritur, Eros Grezda tërhiqet nga futbolli?

xavi

E konfirmon zëvendëspresidenti i Barcelonës: Xavi do të qëndrojë

kristijan asllani

Asllani shijon titullin e parë në karrierë, kampion në Serie A me ekipin e zemrës