Man City e eliminon me lehtësi Chelsean nga Kupa FA

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Manchester City ka kaluar në 1/16 e finales në Kupën FA.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola eliminoi me lehtësi Chelsean nga kjo garë, vetëm tri ditë pasi e mposhti edhe në Premierligë – shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar këtë të diel në “Etihad Stadium” përfundoi me rezultatin 4:0.

“Qytetarët” e kryen punën e tyre qysh në pjesën e parë, të cilën e mbyllën me tri gola epërsi.

Riyad Mahrez e hapi serinë e golave në minutën e 23-të, kurse Julian Alvares shënoi nga pika e penalltisë pas shtatë minutash. Phil Foden në minutën e 38-të e thelloi epërsinë e vendasve.

Mahrez shënoi edhe njëherë në pjesën e dytë për të vulosur fitoren. Algjeriani u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 85-të.

Kundërshtari i radhës i Manchester City do të mësohet pas tërheqjes së shortit. /Gazeta Express/

TË FUNDIT
10 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
10 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
11 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
11 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
2 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ