Man City e mposht Arsenalin dhe merr primatin në Premierligë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

Manchester City ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në Premierligë.

“Citizens” mposhtën në udhëtim Arsenalin në ndeshjen e mbetur të javës së 12-të në elitën e futbollit anglez.

De Bruyne kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 24-të, pas një goli të bukur, ku paraprakisht Tomiyasu dhuroi një top për të gabimisht.

Në minutën e 42-të rezultati u barazua në 1:1 nga Bukayo Saka, që ishte i saktë nga penalltia.

Pjesa e dytë i takoi tërësisht kampionit në fuqi të Premierligë.

Grealish shënoi në minutën e 72-të për ta rikthyer epërsinë e Manchester Cityt.

Kurse, 10 minuta më vonë Haaland realizoi për 1:3.

Me këtë fitore, tani Manchester City merr primatin në Premierligë me 51 pikë, aq sa ka edhe Arsenali në vendin e dytë.

Kujtojmë se “Topçinjtë” e kanë edhe një ndeshje më pak të zhvilluar. /Gazeta Express/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ