Man United dhe Tottenhami ndajnë pikët

ina-online
ina-online

15/01/2024

Manchester United dhe Tottenham Hotspur kanë ndarë pikët në derbin e javës së 21-të në Premierligë.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Old Trafford” përfundoi me rezultatin 2:2, shkruan Gazeta Express.

“Djajtë e Kuq” ishin dy herë duke udhëhequr në këtë përballje, por që nuk ia dolën të ruanin epërsinë në të dy rastet.

Rasmus Hojlund (3’) kaloi fillimisht vendasit në epërsi, teksa Richarlison (19’) barazoi pastaj shifrat.

Man United ia doli të mbyllë pjesën e parë me epërsi, falë golit të Marcus Rashford (40’).

Por, Spurs ia dolën sërish të barazon rezultatin me të filluar pjesa e dytë përmes Rodrigo Bentancur (46’).

Manchester United pas këtij barazimi ka 32 pikë dhe tani renditet në pozitën e shtatë në tabelë.

Tottenhami mbetet i pesti me 40 pikë. /Gazeta Express/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ