Man Utd përballet me një betejë të madhe me Barcelonës për Neves

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/05/2023

Manchester United pritet të ketë shumë punë për të bërë në afatin kalimtar të verës, sidomos për transferimin e mesfushorit të Wolverhampton Wanderers, Ruben Neves.

Djajtë e Kuq synojnë të përfundojnë në top katërshen dhe më pas të forcojnë skuadrën e menaxherit Erik ten Hag për sezonin e ri.

Megjithatë, United ka punë për të bërë nëse duan të vulosin objektivat e tyre kryesore të transferimit.

Sipas mediumit The Mirror, situata që përfshin marrjen e klubit mund të vonojë finalizimin e buxhetit të trajnerit holandez Ten Hag.

Një çështje tjetër është se klube të tjera do të tentojnë për lojtarët e njëjtë sikurse ylli i Wolves, Neves.

Sipas mediumit Revelo, United dëshiron yllin portugez, por Barcelona mund të hyjë përpara tyre dhe të arrij një marrëveshje.

Çmimi i mesfushorit 26-vjeçar sillet rreth 40 milionë euro, ndërsa në të kaluarën është lidhur edhe me Liverpoolin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ