Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

Picture of ina-online
ina-online

26/05/2024

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj e ka mbyllur aventurën te skuadra turke Sivasspor pas një viti qëndrim atje.

Pasi zhvilloi ndeshjen e fundit ndaj Kayserispor sulmuesi shqiptar dërgoi një mesazh lamtumirës për klubin dhe tifozët në ‘Instagram’.

“Ju dua Sivas. Do të mbeteni gjithmonë në zemrën time. Faleminderit për gjithçka”, shkroi Manaj në ‘Instagram’.

Manaj për Sivassporin luajti 33 ndeshje në kampionatin turk. Shënoi 18 gola dhe asistoi në tre të tjerë. Manaj pati edhe tri paraqitje në Kupën e Turqisë, ku gjeti katër herë golin.

Totali i golave përgjatë këtij sezoni ishte 22 për të.

E ardhmja e Rey Manajt me gjasë do të jetë në Serinë A, meqë klubet italiane janë të interesuara për shërbimet e tij.

TË FUNDIT
29 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
30 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

15 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët! (FOTO)
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
1 ditë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
14 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
1 ditë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve
14 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë
2 ditë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
30 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ