Manastiri nuk gjen qetësinë nga tërmeti! Mëngjesin e sotëm regjistrohen seri dridhjesh

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Një seri tërmetesh në mëngjes sërish janë ndjerë në Manastir dhe rrethinë.

Observatoriumi sizmologjik pranë Fakultetit natyror-matematikor në Shkup informoim se më së shumti tërmeti është ndjerë në ora 04:01, i cili ka qenë me intensitet 3,7 ballë sipas Rihterit dhe katër ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

Epiqendrat e tërmeteve gjenden në 120 kilometra në jug të Shkupit në Greqinë fqinje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ