Manchester City transferon “Messi” e ri

INA
INA

02/01/2024

Manchester City e ka nisur vitin e ri 2024 me një lajm të mirë, duke transferuar 17-vjeçarin e Argjentinës, Claudio Echeverri.

Ai shkëlqeu me kombëtaren e tij në Botërorin e U-17, gjë që bëri që ai të merrte vëmendje nga shumë klube europiane.

Gjithsesi duket se Manchester City ka aritur të dalë fitues, duke mbyllur në mënyrë të suksesshme marrëveshjen me River Plate.

Gjithsesi Echeverri do të vazhdojë të luajë për skuadrën e tij argjetninase deri në dhjetor të 2024 dhe më pas do të bëhet pjesë e skuadrës së Guardiolës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ