Manchester United dëshiron Mukiele

Skuadra e Manchester United po planifikon ofertë për futbollistin e Leipzig, Nordi Mukiele, transmeton Indeksonline.
Djajtë e Kuq dëshirojnë t’i shtojnë rivalitet Wan-Bissakas dhe Dalot në krahun e djathtë të mbrojtjes, me Mukiele që mund t’iu kushtojë rreth 22 milionë funte.
Francezi këtë edicion është paraqitur në 5 ndeshje duke shënuar një gol.