Manchester United “lëviz gurët” për Joao Felix, por oferta është e ulët, situata

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Joao Felix është një nga emrat më të përfolur të merkatos. Lojtari i Atléticos, edhe pse pëlqehet shumë nga trajneri Simeone, vazhdon me synimin për t’u larguar nga Ëanda Metropolitano. Siç raportohet nga Sunday Mirror, Manchester United paraqiti një ofertë për Atlético Madrid të enjten për huazimin e sulmuesit.

“Djajtë e kuq” ofronin 3 milionë funtesh, plus angazhimin për të paguar plotësisht pagën. Atlético e kuptoi që oferta ishte shumë e ulët dhe bëri me dije se mund të pranojë vetëm një propozim që shkon 10 milionë euro.

Ky medium siguron se Atlético tashmë po pret një ofertë tjetër nga United në mesin e javës, e cila duhet të jetë në përputhje me pretendimet e tyre.

Arsenali gjithashtu mund të rihyjë në negociata. Kjo gazetë siguron se në Atlético besojnë se Mendes do të takohet me ta duke filluar nga kjo e hënë për të parë nëse duan të ndryshojnë kushtet e ofertës së tyre apo jo.

TË FUNDIT
20 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
20 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
20 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
20 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
20 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

20 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
20 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
20 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
20 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
20 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ