Manchester United mposht Leicesterin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2023

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Manchester United dhe Leicester Cityt, ku pikët e plota i takojnë “Djajve të Kuq”.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Old Trafford”, Manchester United e ka mposhtur Leicesterin me rezultat bindës 3:0.

Fitoren United ia siguruan dy golat nga Marcus Rashford (minuta e 25’ dhe minuta e 56’) dhe goli nga Jadon Sancho në minutën e 61’ të ndeshjes.

Me këtë fitore, United i afrohet Cityt në tre pikë, ku zë vendin e tretë në tabelë në kuotën e 49 pikëve, krahas Leicesterit që renditet në vendin e 14 me 24 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 3:0 në favor të United.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristijan asllani

Asllani shijon titullin e parë në karrierë, kampion në Serie A me ekipin e zemrës

kloop

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

inzaghi

Inzaghi kalon Mourinhon

Bellingam Real Barca

Bellingham rrit gjasat për të fituar Topin e Artë pasi barazoi rekordin e madh të Ronaldos

Inter-1

Inzaghi si kampion i Italisë: Ne e donim sot titullin dhe ia dolëm, 6 trofe ne 3 vite nuk janë pak!

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

INFO

NA NDIQ