Manchester United mposht Leicesterin

Iliria News Agency

19/02/2023

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Manchester United dhe Leicester Cityt, ku pikët e plota i takojnë “Djajve të Kuq”.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Old Trafford”, Manchester United e ka mposhtur Leicesterin me rezultat bindës 3:0.

Fitoren United ia siguruan dy golat nga Marcus Rashford (minuta e 25’ dhe minuta e 56’) dhe goli nga Jadon Sancho në minutën e 61’ të ndeshjes.

Me këtë fitore, United i afrohet Cityt në tre pikë, ku zë vendin e tretë në tabelë në kuotën e 49 pikëve, krahas Leicesterit që renditet në vendin e 14 me 24 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 3:0 në favor të United.