Manchester United, Real Madrid, Chelsea: i kanë sytë te një “Viking” të ri…

INA
INA

20/09/2023

Një talent i ri skandinav ka rënë në sy të klubeve më të mëdha evropiane. Njëri prej tyre ka dërguar një rekrutues për ta mbikëqyrur.

Champions League rikthehet këtë javë dhe emrat e mëdhenj evropianë. Por disa i kanë sytë edhe te Europa League dhe Conference League, ku do të mungojnë talentet e rinj.

Duke folur për të ta, është një që po bën shumë zhurmë në anën belge. Një ndërkombëtar norvegjez së bashku me Haaland dhe Odegaard, kapiteni i Arsenalit e përshkroi bashkatdhetarin e tij të ri si “një lojtar tepër emocionues”.

I blerë në vitin 2021 nga Club Bruges në Norvegji për 3 milionë euro, Antonio Nusa është bomba e re në futbollin norvegjez. Në moshën vetëm 18-vjeçare, anësori i majtë tashmë ka dy paraqitje me kombëtaren e vendit të tij, një gol dhe dy asistime.

Si titullar me skuadrën e Bruges, sulmuesi i ri do të mbikëqyret të enjten kundër Besiktas nga një skaut i Manchester United, siç bën me dije media belge Nieuwsblad. “Djajtë e Kuq” janë në konkurrencë me Real Madridin dhe Chelsean, të cilët ishin afër nënshkrimit me talentin këtë verë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ